Jak se stát úspěšnou modelkou

Jak se stát úspěšnou modelkou?
Jak se stát úspěšnou modelkou?

Svět modelingu je tvrdý a extrémně konkurenční. Platí zde tvrdá pravidla. Nebudeš je dodržovat a můžeš jít. I úspěšní modelové mají co dělat, aby byly pro fashion trh stále žádaní. Chceš vědět, co dělat, aby ses i ty dostala na výsluní? Protože jen krása nestačí.

Buď zdravá a fit

Myslím, že být fit a působit zdravě, je nejspíš to nejdůležitější pro vhodný předpoklad k tomu, stát se modelkou. Investuj do soukromého trenéra, který tě naučí správně cvičit a chránit tak nebezpečné partie proti tloustnutí. Svůj jídelníček si pečlivě naplánuj a zařaď do něj hlavně zdravé potraviny jako je zelenina, ovoce, libové maso. Vyvaruj se tučným jídlům a cukrům. Pij hodně vody, a to neustále! Vyhni se alkoholu a cigaretám. Ty modelkám sluší jen na fotkách.

Udržuj si svůj vzhled

Návštěva kadeřníka, manikérky a kosmetičky by měla být tvou každotýdenní povinností. Zaměřte se především na svěží a mladistvý vzhled své kůže. Tvá pleť si zaslouží hýčkat prvotřídní kosmetikou a nezapomínej ani na paty.

Jaký typ modelky jsi?

Technicky vzato, modelka může být i tvoje starší sestra s velikostí 46. Požadavky na úspěšnou modelkou jsou mnohdy přehnané. Můžeš se však podívat i na jiné alternativy. Nejsi příliš vysoká? Zkus fotomodeling. Máš pár kilo navíc? Přihlas se na Plus Size casting! Některé agentury také hledají modelky, kteří jsou svým vzhledem naprosto odlišní od ostatních a nemusejí ani oplývat božskou krásou. Dokonce i tvoje noha nebo ruka se může stát samostatnou modelkou.

Sama se vzdělávej v oboru modelingu. Pořiď si vzdělávací knížky a příručky, které ti pomohou lépe pochopit držení těla a vytvoření „výrazu“. Modelingový svět je plný nástrah a i zde platí, že nic není zadarmo. Je určen pouze pro odvážné dívky, které se nebojí cestování a tvrdšího režimu. Nesmíš se stydět za své tělo, ani za jeho nedokonalosti a především si zachovat pokoru.

Portfolio

Portfolie neboli booklet slouží k tvé reklamě. Neustále ho doplňuj o nové aktuální fotografie a informace. Fotografie by měly být různorodé, z různých pohledů a v různých filtrech. Zajisti si kvalitního fotografa a za profesionální portfolio si klidně připlať. Bude tě totiž provázet celou vaší kariérou. Před první návštěvou modelingové agentury se pořádně připrav. Nezapomeň si s sebou vzít boty na vysokém podpatku. Trénuj svou osobitou chůzi nejlépe každý den.

Pozor si dej především na podvody. Neplať žádné částky předem a registruj se pouze u agentur, o kterých něco víš. Dobře k tomu poslouží internetové recenze a doporučení kamarádek. Nepodepisuj smlouvy bez toho, aniž by sis je celé předem pročetla. Na pomoc si raději vem někoho s sebou. Nikdy ve svých informacích nelži. Neříkej, že vážíš 48 kg, když jsi ještě včera měla 52 kg. Nelži o svém studiu ani práci. To vše se později může obrátit proti tobě. Vždy se snaž být zdvořilá a slušná a k modelingu přistupuj jako ke kterékoliv jiné práci.

Vše nakonec závisí na tvé originalitě a kreativitě. Jen tak se můžeš stát úspěšnou modelkou.

Jak se stát úspěšnou modelkou
5 (100%) 1 vote

Přečti si

Jak si správně vybrat plavky Nakupování plavek se může zdát marné a zdlouhavé, ale je možné najít ty, které vám padnou, a budete se cítit skvěle. Pokud dáte na tyto rady, nakoupít...
Co o vás řeknou barvy, které nosíte Nejenom držení těla nebo styl chůze řeknou mnohé o vaší povaze, věděla jste, že i barva oblečení vás prozradí? Je zřejmé, že si každá vybíráme oblečen...
Lifting obličeje – který typ, jak a kde nejlépe?... Zajímáte se, zda je pro vás procedura nejlepším řešením a kam se vydat? Který typ liftingu vás opravdu nadchne a splní vaše očekávání? Jak to vlastně ...
Víte, jak zapůsobit outfitem na různých společensk... Existuje mnoho příležitostí, na které se chcete slušivě obléci, abyste zaujala, ať už pracovní pohovor, první rande nebo galavečer. Ne však každý je o...
Je článek zajímavý? Sdílej ho s přáteli na sociálních sítích.

Napiš první komentář

Napiš komentář

E-mailová adresa nebude zveřejněna.


*