Kudrnaté vlasy? Udělejte z prokletí dar

Kudrnaté vlasy nejsou prokletím, ale darem
Kudrnaté vlasy nejsou prokletím, ale darem

„Co já bych za takové vlasy dala!“ posteskla si už před vámi dost možná některá z kamarádek. Nesouhlasily jste s tím? Pomyslely jste místo toho na hodiny beznaděje strávené snahou přijít na to, jak zkroucené prameny narovnat? Na nepřítele jménem vlhkost a déšť? Na poškození způsobené horkem každodenně užívané žehličky?

Napadlo vás však někdy, že namísto snahy své vlasy změnit, byste se s nimi mohly naučit pracovat? Neexistují ošklivé vlasy, jen takové, o které vás ještě nikdo nenaučil postarat se. S ochotou vyzkoušet něco nového a testovat, co bude fungovat právě pro vás, to vůbec není nemožné. V našem prostředí se ovšem informace o správné péči o tento typ vlasů mohou mnohdy shánět obtížně. Úkolem následujících řádků proto je přinést vám právě to, co jste potřebovaly vědět a jinde se nedočetly.

Nedejte na předsudky

Jste originál. Nikde není psáno, jak mají správné vlnité či kudrnaté vlasy vypadat. Zapomeňte na lesklé, dokonale pravidelné lokny z reklam a stránek časopisů. Není to váš vzor. Neexistují „správné“ a „špatné“ vlasy. Je mnoho určujících faktorů. Porozita, textura, hustota i samotná délka, to vše má vliv na výsledný vzhled. Pro začátek je nezbytné ujasnit si, jaký typ vlasů vlastně máte, protože od toho se budou odvíjet vaše potřeby.

Zahoďte hřeben

Velmi často bývá kámen úrazu právě v této jednoduché skutečnosti. Pokud se chcete vyhnout vzhledu pudla, již suché vlasy nikdy nečešte či nekartáčujte. Narušíte těm texturu vln či lokýnek a rozhodně si tím neprospějete, bez ohledu na to, že dochází i k poškození způsobenému necitelným trháním a lámáním.

Namísto toho zkuste vlhké vlasy ve sprše po aplikaci kondicionéru jen opatrně pročesat hřebenem s širokými zuby, popřípadě použijte pouze prsty. Následně opláchněte a jemně vyždímejte přebytečnou vodu. Jemně vysušte – snažte se vlasy jen promačkat, bez toho aniž byste narušily lokýnky. Použijte ručník z mikrovlákna či klidně staré bavlněné tričko, je to šetrnější než froté osuška. Poté již jen nechejte uschnout na vzduchu, popřípadě použijte fén s difuzérem.

Do suchých či polosuchých vlasů už pouze v předklonu aplikujte stylingový přípravek, který podpoří texturu vlasů a zároveň je zafixuje. Tento výrobek vybírejte v závislosti na typu vašich vlasů. Obecně, ty kudrnatější a sušší snesou „těžší“ přípravek v podobě gelu či krému, pro volnější lokny a vlny je vhodné pěnové tužidlo.

Hydratujte

Problémem mnohých majitelek kudrnatých vlasů je suchost jejich hřívy a z ní pramenící neupravenost a nezdravý vzhled vlasů. Příčina je jednoduchá. Kudrnaté vlasy zkrátka nepřiléhají k pokožce hlavy tak těsně jako ty rovné a dostává se jim tak méně vyživujícího mazu, který pokožka hlavy přirozeně produkuje. Proto je vhodné používat intenzivní hydratační vlasové masky. Velmi dobrých výsledků je dosahováno za použití olejů, kterých je dnes již k dostání celá řada.

Mějte krásné vlasy i po probuzení

Není radno podcenit spací rutinu. Nejedná se o nic náročného. U dlouhých vlasů je vhodné udělat kupříkladu volný velmi vysoký ohon za pomoci textilní gumičky. Prospívá rovněž saténové povlečení, protože jeho hladký povrch na rozdíl od bavlny vlasy méně vysušuje a poškozuje. Pokud se vám do něj nechce investovat, postačí povlak už jen na samotný polštář. Ráno vlasy můžete pro osvěžení a odstranění následků přeležení zvlhčit vodou z rozprašovače, popřípadě dotvarovat pomocí stylingového přípravku.

Výsledek? Sebepřijetí

„Jsou to jen vlasy,“ řeknete si možná. Ale to, zda se s nimi cítíme dobře, nebo nikoliv, ovlivní mnohé. Naučit se mít rády takové, jaké jste, patří k základům pozitivního života. Až vám tedy někdo příště složí kompliment, nepochybujte o něm, ale užijte si, že vám někdo udělal den krásnějším.

Kudrnaté vlasy? Udělejte z prokletí dar
5 (100%) 1 vote

Přečti si

Domácí manikúra Mají-li ruce a nehty dobře vypadat, je třeba manikúru provádět každý týden. K tomu budete potřebovat: vatu, nůžky na nehty, kartáček na nehty, smirkov...
Jak opravit poškozené nehty? Máme mnoho špatných zvyků vyvolaných nervy: kroucení pramínků vlasů když mluvíme s přitažlivou polovičkou, jezení nezdravého jídla když nám neodepíše ...
Nejlepší způsoby, jak se zbavit mastných vlasů... Vlasy jsou korunou krásy každé ženy a muži ani netuší, kolik úsilí, slz a vzteklých výlevů je příprava svůdné hřívy stála. Snad neexistuje jediná žena...
Jak se připravit na focení? Rady začínajícím model... Je to tady! Vaše legendárně první focení s fotografem! Jak se připravit na ten kolotoč událostí, který začíná doma u zrcadla a končí dokonalou fotkou?...
Je článek zajímavý? Sdílej ho s přáteli na sociálních sítích.

Napiš první komentář

Napiš komentář

E-mailová adresa nebude zveřejněna.


*