Najdi si svou ČERVENOU rtěnku!

Červená rtěnka dokonale zvýrazní vaše rty
Červená rtěnka dokonale zvýrazní vaše rty

První zmínky se vyskytují už 5 000 let před naším letopočtem, rozvoj byl zaznamenán v 16. století, ale moderní podobu svět spatřil až v roce 1883 na světové výstavě v Amsterdamu. Řeč je o výrobku, který vlastní téměř každá žena a tím je samozřejmě rtěnka.

RUDÁ KLASIKA

Rtěnky jsou vyráběny v mnoha různých odstínech. V dnešní době už nejsou výjimkou modré, zelené či žluté barvy. Ovšem pokud si chcete pořídit rtěnku, která bude vhodná pro každou příležitost, určitě je nejvhodnější, zaměřit se na červenou. Rudé rty se nosily v období první republiky, jsou populární dnes a ani v dalších letech neztratí své kouzlo.

NENÍ ČERVENÁ JAKO ČERVENÁ

Pokud si myslíte, že vám rudé rtěnky nesluší, musím vás vyvést z omylu. Tak jako u ostatních barev, lze červenou namíchat do různých odstínů, proto pokud se samy sobě nelíbíte s červenými rty, není to rtěnkou, ale odstínem, který jste si zvolili.

Červené rtěnky můžeme nejsnadněji rozdělit podle podtónů na dvě skupiny. Existuje tedy teplý a studený podtón. Světlé pleti sluší rtěnky se studenějším podtónem. To znamená červená s kapkou modré. Tmavší, opálenější pleti sedí rtěnky s teplým podtónem do oranžova. Tyto rtěnky bohužel vytahují žlutost zubů a na to je třeba dát si pozor. Samozřejmě to neznamená, že bledulka nenajde odstín teplé červené, který jí bude slušet a naopak. Jistě to je, ale pro začátek malá pomůcka, jak neudělat krok vedle.

JAK SI VYBRAT?

U rtěnek nezáleží pouze na barvách. Podle jakých kritérií tedy zvolit? Každá si svojí červenou krásku musí vypátrat sama, dle svých vlastních preferencí. Můžou vám pomoci různé recenze či rady kamarádek, ale jak praví staré české přísloví: „Sto lidí, sto chutí.“. Navíc je tolik možností! Matné, lesklé, saténové, tekuté… Rtěnka, která jedné vydrží deset hodin i přes jídlo i pití, druhé může udělat na rtech fleky během dvaceti minut.

APLIKACE BUDE HRAČKA

U červených rtěnek můžeme narazit na spoustu problémů spojených s aplikací tohoto produktu. Velmi precizní musíme být při vykreslování rtů. Nepřetahovat, ale zároveň nenechat žádné místo prázdné. Rozhodně bych nepodceňovala použití konturovací tužky, dobře poslouží právě při vykreslování rtů, ale pomůže rtěnce také lépe držet a nezalézat do vrásek. Pokud nemáte „konturku“ nebo chcete výdrž ještě trochu prodloužit, tak po nalíčení, rty obtiskněte do kapesníčku a namalujte znovu. Správně namalovat rtěnku, ze začátku zabere spoustu času, ale po pár dnech už to bude hračka.

ZUBY OD RTĚNKY? NE!

Faktorů, na které je nutné dát si pozor při nošení rtěnky, existuje hned několik. Zvlášť pokud nemáte úplnou představu, jak vám rtěnka sedí. Velký omyl je myšlenka: „Nanesu jsi rtěnku ráno a ona vydrží až do večera.“. Může se ze rtů začít ztrácet. Zejména po jídle a pití. U barev typu ,,moje rty, ale hezčí“, tento jev nevypadá, tak ošklivě, ale u červených rtěnek je rozdíl rtů a rtěnky povětšinou markantní.

Kdo někdy viděl díl ze seriálu Chůva k pohledání, všiml si, že hlavní postava chůva Fine, si neustále čistí zuby svými prsty. Působí to asi zvláštně, ale má to svůj význam. Opravdu nevypadá dobře, když někdo má na zubech červené fleky.

Věcí, které musíme neustále hlídat jsou opravdu stovky. Abychom nepřehnaly množství tvářenky. Aby se nám rtěnka nerozmazala. A tak dále. Z počátku to bude otrava, ale věřte, že se to vyplatí!

Rudé rtěnky jsou nesmrtelná klasika. Naučit se je nosit,bude určitě správným krokem vpřed, protože vám  budou slušet a možná dodají i o kapku více sebevědomí. Stačí si jen najít, svojí perfektní rtěnku!

Najdi si svou ČERVENOU rtěnku!
5 (100%) 1 vote

Přečti si

3 tipy, jak na každém snímku vypadat úžasně Tady mám velký nos! Tady vypadám strašně! Tady mám dvojitou bradu! A co ty vlasy? Katastrofa! Horečně přejíždíte z jedné fotky na druhou a s podobnými...
Jak prodloužit řasy Jedno prastaré lidské moudro praví: Oko, do duše ono. Mnohdy nás na partnerovi zaujme na první pohled právě to, jak na nás kouká. Oči mohou být větší ...
Domácí manikúra Mají-li ruce a nehty dobře vypadat, je třeba manikúru provádět každý týden. K tomu budete potřebovat: vatu, nůžky na nehty, kartáček na nehty, smirkov...
Jak se stát úspěšnou modelkou Svět modelingu je tvrdý a extrémně konkurenční. Platí zde tvrdá pravidla. Nebudeš je dodržovat a můžeš jít. I úspěšní modelové mají co dělat, aby byly...
Je článek zajímavý? Sdílej ho s přáteli na sociálních sítích.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*