Velké brýle dneska letí

Velké brýle mohou být skvělým doplňkem
Velké brýle mohou být skvělým doplňkem

Bývaly doby, kdy se naši rodiče styděli přijít do školy s brýlemi na nose. Zdá se to až neuvěřitelné. Dnes už se ale s posměchem kvůli brýlím setkáváme méně. Málokteré dítě urazí spolužáka kvůli brýlím. Nadávky typu ,,brýlovče“ nebo ,,slepoune“ se už vážně nenosí. I menší děti chápou, že mít brýle je něco jako výsada. Může za to hlavně móda. Mít brýle je jednoduše IN. Optiky nabízí neuvěřitelný výběr barev, tvarů obrouček a značek. Stačí si vybrat!

Když špatně vidíme a potřebujeme dioptrické brýle, je jasné, že si je pořídit musíme. Koho by bavili zarudlé oči, bolesti hlavy a mlha před obličejem i v pravé poledne? Někdy je to pro naši peněženku trochu nepříjemné, nicméně hned na začátku ale můžeme brýlím připsat pozitiva za to, že kromě jejich primární funkce zlepšení vidění, nám ještě poslouží jako slušivý módní doplněk. Takže investice litovat nemusíme. Někteří lidé si pořizují dokonce falešné dioptrické brýle s průhlednými skly čistě jen proto, aby vypadali dobře. Střídají je se slunečními a doplňují svůj outfit.

Jaké brýle si vybrat? To je hodně individuální. Každý z nás má jiný tvar obličeje. Proto je dobré přijít do optiky a požádat prodejce, aby vám přinesl na pult více kusů obrouček k vyzkoušení. Ve spoustě případů platí, že si člověk očima vybere brýle, které mu pak nesedí na nose a necítí se v nich dobře. Dávejte proto šanci různým typům brýlí. Nikdy nevíte, které vám budou pasovat nejlépe. V současnosti je dobré, že se nemusíme držet nějakého konkrétního módního proudu. Úzké brýle s šik zdobením budou vypadat stejně dobře jako velké retro brýle, anebo úplně kulaté lennonky.

Např. v 90. letech platilo pravidlo: čím menší brýle, tím lepší. Nosily se uzoučké obroučky, někdy jen skla s kovovými pacičkami. Avšak je dobře známo, že móda se neustále vrací. Postupem času byly malé obroučky vytlačeny retro stylem. A dnes? Dnes můžeme být retro jak jen chceme. Vlastně jsme nevědomky zavedli nové pravidlo: čím větší a zajímavější brýle, tím lepší.

Čím dál více mužů i žen volí větší brýle. Spíš než kulatý vede hranatý, anebo jemně zaoblený tvar. Kromě neutrálních barev, které nikdy neurazí, jako je černá, královská modrá, tmavě fialová a šedá, lidé vybírají i kombinované brýle. Velmi elegantně vypadají černé brýle s červeným nebo žlutým podkresem. Obroučky v tmavé barvě v kombinaci s barevnými pacičkami na první pohled zaujmou. Trocha extravagance nikdy neuškodí, ale nesmí se to přehnat. Asi nejžádanější jsou velké retro brýle v tmavých odstínech. Dodávají obličeji intelektuální business look. Přidávají na vážnosti, ale neztrácí lehkost. I na něžných dívkách s menším obličejem vypadají dobře. Nemusíme se bát těžkopádného dojmu.

Ať už si vyberete jakékoliv brýle, nezapomínejte na komfort. Brýle musí v první řadě sedět. Jakmile si nejste jistí, tak vyberte jiné. U tohoto druhu vybírání platí láska na první pohled. Berte ty brýle, do kterých se ,,zamilujete“. Budou se vám dobře nosit a budete se v nich cítit dobře. A rada na závěr? Nebojte se retro stylu, je to IN. Nebojte se barev. Barvy jsou příjemným oživením. Nebojte se velkých brýlí. Naopak, čím větší, tím lepší!

Velké brýle dneska letí
5 (100%) 1 vote

Přečti si

Svatební mýty versus realita Která žena by od malinka nesnila o pohádkové svatbě, princeznovských šatech a princi na bílém koni? Svatba je zejména v životě ženy životní událostí, ...
I ženy milují sportování! Myslete však na správnou... V poslední době se stalo sportování naší běžnou činností, kterou provozujeme každý den. Je to samozřejmě dobře, protože se tak budeme cítit fit a naše...
Jak být přirozeně krásná i bez drahých líčidel... Bohužel ne každá žena může vypadat jako modelka ze stránek módních časopisů nebo jako herečka z filmových pláten. Nicméně každá žena může dbát o svůj ...
Nejlepší způsoby, jak se zbavit mastných vlasů... Vlasy jsou korunou krásy každé ženy a muži ani netuší, kolik úsilí, slz a vzteklých výlevů je příprava svůdné hřívy stála. Snad neexistuje jediná žena...
Je článek zajímavý? Sdílej ho s přáteli na sociálních sítích.

Napiš první komentář

Napiš komentář

E-mailová adresa nebude zveřejněna.


*