4 praktické módní tipy pro nastávající maminky

Těhotenství a mateřství je nejkrásnějším obdobím v životě ženy, ale rostoucí bříško často vyžaduje kompletní obměnu šatníku. A porodem to nekončí! Postava bohužel ještě nějakou chvilku nebude tím, čím bývala.

Vyplatí se proto zainvestovat do oblečení, které je variabilní pro období těhotenství i mateřství, ale ve kterém se budete hlavně cítit pohodlně.

Jdeme „šopovat“ – v pohodě a s rozvahou

Každé ženě narůstá bříško jiným tempem, takže i tělesné proporce se jinak mění. Průzkumy uvádějí, že v průměru se těhotenské oblečení nakupuje zhruba okolo 22. týdne těhotenství.

Je lepší nakupovat ve specializovaných obchodech, obchodech, které mají oddělení s těhotenskou módou či v e-shopech. Já koupila ty trvalejší kousky v kamenném obchodě, běžné přes e-shop.

Pohodlí až na prvním místě

Vždycky jsem si říkala, že až jednou přijdu do jiného stavu, zůstanu u svých lodiček a nevzdám se veřejného života. Když jsem se v 6. měsíci vracela po půl hodině z jedné společenské akce s odřenými prsty u nohou, lodičky letěly do kouta.

Nohy jsou základ, nosí celé tělo. Já zůstala u tenisek s dobrou podrážkou. Obecně však platí, že mezi nejkomfortnější obuv patří zdravotní sandály či boty s nízkou podrážkou.

Dopřejte si kvalitu!

Oblečení by mělo být pohodlné a vyrobené z přírodních materiálů (vlna, len, bavlna). V umělých látkách se tělo necítí komfortně. Během těhotenství se žena více potí, proto by mělo být oblečení volného střihu a z pěkného materiálu. Každá úzká gumička či knoflík prostě škrtí!

Můžete být sexy? Určitě ano!

Vybírejte si šaty, které jsou střižené např. do empírového střihu anebo široké, s uvázáním pásku pod prsy. K tomu samozřejmě vhodně zvolená obuv a kabelka. Velice se mi osvědčily těhotenské legíny, které jsem nosila prakticky ke všemu – k sukni, šatům či delšímu tričku.

Nezapomeňte na hodnocení článku

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první!

Napsat komentář