Geneze značky Max Mara v italském prostředí

Na konci čtyřicátých let minulého století, když se zbytek světa stavěl na nohy po válce, v italském městečku Reggio Emilia pracoval mladý krejčí Achille Maramotti usilovně na svém snu. Roku 1951 se jeho tužby konečně naplnily a na trh byla uvedena jeho rodinná luxusní značka Max Mara. Za dobu svého působení si získala velkou oblibu zákazníků a nyní se pyšní jménem, které nese kvalitu a přepych. Není tedy překvapením, že módní kousky této značky se objevují na různých prestižních akcích a lahodí očím mnoha diváků.

Kolekce Max Mara Resort 2019

Na začátku června 2018 se Max Mara rozhodla prezentovat svým obdivovatelům novinku Max Mara Resort 2019, ve které předvedla okázalé moderní kousky. Celá akce samozřejmě proběhla v duchu perfekcionismu, a proto nebyl opomíjen ani podrobný výběr místa. Pro tuto akci si značka zvolila budovu Collezione Maramotti, jež patří rodině zakladatele a běžně vystavuje díla moderního umění.

Hosté

Na odhalení kolekce se dostavila přibližně stovka světoznámých osobností. Spíše než o celebrity hudebního nebo hereckého průmyslu, se jednalo o návrháře, propagátory značky, módní ikony, důležité klienty a další VIP hosty.

Hlavními hosty byli jmenovitě:

  • Pamela Golbin, Jenifer Jane Martin, Tamu McPherson.
  • Dále Alexandra Shipp, Molly Chiang, Shini Park, Bryan Boy, Aimee Song, Eleonora Carisi, Diala Makki, Helen Nonini, Alba Galocha (oblečeni značkou Max Mara).
  • V neposlední řadě také Micol Sabbadini (oblečena značkou Weekend Max Mara).

Diváci si na začátku vychutnali famózní přehlídku s nejnovějšími kombinacemi. Poté se přesunuli do komorního prostředí, aby zde povečeřeli a mohli debatovat o předváděných modelech. Jako každý večírek byl i tento zakončen bujarou afterparty v místním rustikálním klubu The Craftsman.

Co nová kolekce přinesla do světa módy?

Max Mara je známá tím, že ctí svou tradici. Nejednalo se tedy o kontroverzní experimenty, ale spíše o kombinaci příjemných prvků italského umění pocházejícího z Říma, Milána, Turína, od umělců jako Burri, Fontana, Mazoni, Novelli, Twombly, Kounellis, Pascali, Calzolari, Anselmo a dalších. Jednotlivé kousky kolekce mají tvrdý, dekonstruovaný a výrazný tvar moderny. Kvalitní materiály jako hedvábí nebo kůže, nesly základní ,,camel“ barvy nebo jejich jemné či křídové odstíny. Okolní italské sochařské umění působilo jako inspirace při tvorbě těchto skvostů, a proto byl přikládán důraz také textuře a celkovému vzhledu.

Přejít na web MaxMara.com

Podívejte na modely Max Mara Resort 2019  Collection

Nezapomeňte na hodnocení článku

Průměrné hodnocení 1.5 / 5. Počet hlasů: 2

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první!

Napsat komentář