Kosmetika pro citlivky

Mnohé z nás trápí citlivá až přecitlivělá pleť, a to především v obličeji. Není nás málo a mnohé z nás musíme s tímto palčivým problémem zajít až ke kožnímu lékaři. Jedná se ve většině případů o nesnášenlivost na parfemované přípravky. Zarudlá kůže, napnutá se sklonem k tvorbě šupinek. To vše jsou pocity, které nás bohužel provází. Chce to radikální změnu. Přistupujte ke své pleti zodpovědně, neničte ji ani mechanicky ani takzvaně „zevnitř“. Náš životní styl bohužel úzce souvisí i se stavem pleti. Lehce se tedy může stát, že kořeněný oběd zaznamená naše pleť již během pár minut a odmění se nám červenými fleky, nebo vyrážkou.

Vezměme to tedy z gruntu. Z koupelny bez milosti vyhoďte do koše všechny parfemované přípravky a vsaďte na léčivou kosmetiku. Ať už na předpis od Vašeho lékaře, nebo přípravky z lékárny a specializovaných obchodů. Vyřaďte z jídelníčku ostrá a příliš kořeněná jídla, občas i velice milovaná čokoláda dokáže potrápit a způsobit kožní problémy. Pokud možno se vyhněte kouření a alkoholu. Naordinujte si bylinkové čaje, ty dokáží zázraky. Očistí celkově náš organismu, což je hlavně vidět na pleti. Spolu s čajem pijte i minerální vodu, kterou můžete použít i na opláchnutí obličeje. Dodá minerály a svěžest. Omezte jednoduché cukry.

Za vyzkoušení stojí přípravky s léčivým účinkem, výběr je velice rozmanitý.

Eucerin – kosmetika této značky je doporučována i dermatology, na výběr jsou přípravky pro všechny druhy kožních problémů.

Bioderma – velice oblíbená francouzská kosmetika, specializuje se na všechny druhy pleti. Můžete směle vybírat.

Lipikar – řada na suchou a podrážděnou kůži se sklonem k atopickému ekzému. Krémy jsou vhodné i pro miminka. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že sice „nevoní“, ale skvěle pomáhá.

Vichy – jedna z nejprodávanějších značek kosmetiky obsahující léčivou termální vodu.

Nezapomeňte na hodnocení článku

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první!

Napsat komentář