Mladá móda zahalena do baroka: Fashion Event Dotek se poprvé dotkne Olomouce

Olomouc – Studentský charitativní projekt Fashion Event Dotek je již za dveřmi. Letošní ročník se přesune do prostor, kde o něm lidé dříve neměli ani potuchy. Uskuteční se 13. 4. 2019 v neotřelých prostorách barokní budovy bývalého jezuitského konviktu v Olomouci. Návštěvníkům nabídne bloky přednášek, módní přehlídku s dražitelnou kolekcí a doprovodný program ve znamení výstav, dokumentárních projekcí a instalací. Výtěžek z aukce modelů poputuje na podporu organizace Mamma HELP, která pomáhá ženám s onkologickým onemocněním. Patronkou letošního ročníku je módní kritička Františka Čížková. Vstupenky jsou již v prodeji na stránkách goout.net.

V dopoledním hodinách zahájí událost řečníci se svými přednáškami. O své životní zkušenosti se podělí například Agata Pyzik,  Jakub Ra nebo Hannah Saleh a další. Řečnici vystoupí, jako zástupci jednotlivých subkultur. Právě subkultury jsou totiž hlavním tématem letošního Doteku. “Chceme nahlížet na subkultury jako na zdroj identity člověka, zdroj inspirace pro umění a žití jako takové. Protože nejsou to právě subkultury, které uvádí do reality ono klišé “umění žít?” Chceme lidem ukázat, jak subkultury ovlivňují obecné trendy ve společnosti a mění vnímání normálnosti, jak posouvají její hranice,” osvětlují téma subkultur manažerky projektu Nathalie Lacigová a Tereza Hadravová.

V rámci večerní Performance se představí jak čeští, tak i zahraniční módní návrháři. Ze světových jmen naše pozvání přijal rakouský designér Ilja Milicic, Srbka Milica Vukadinovic a italský módní návrhář Matteo Carlomusto. Z českých a slovenských zástupců své kolekce předvede Tomáš Višňovský, Kristína Danieličová nebo Matej Grznár. Všechny modely se ponesou po mole umístěném v impozantních prostorech barokní kaple Božího Těla, která je součástí bývalého jezuitského konviktu.Historický nádech kaple spolu se střípky české i zahraniční fashion scény vytvoří divákům nevšední módní a kulturní zážitek.

Vrcholem celé události bude večerní aukce modelů a doplňků, která se uskuteční po skončení Performance. Dražit se bude kolekce osmi modelů z brněnského SALON č.4, kterou návrháři vytvořili speciálně pro letošní ročník Doteku. Součástí dražby budou i doplňky z rukou studentek Moniky Říhové a Sabiny Chrastilové,které byly rovněž vyrobeny speciálně pro tuto událost. Nově se budou dražit i designové produkty a fotografie z dílny studentů ateliéru Designu obuvi, Designu skla, Prostorové tvorby a Reklamní fotografie. Produkty budou k vidění také v rámci výstavy a to nejen v den události, ale již dva dny předem v prostorách Konviktu. Výtěžek z dražby poputuje do neziskové organizace Mamma HELP, která pomáhá ženám s onkologickým onemocněním prsu a také jejich rodinám. Projekt organizaci podporuje již třetím rokem.

Celý den bude také protkán doprovodným programem. Návštěvníci tak mohou těšit na projekci dokumentárního filmu, animace a na instalaci Venduly Kolářové o vztahu mezi imunitou a oděvem.Součástí události bude i workshop #prsakoule, který se zaměří nejen na prevenci rakoviny prsu a varlat, ale také na prevenci gynekologické oblasti, prostaty, střev a kůže. Letošní ročník Doteku spolupracuje i se společností Pragulic, která umožňuje veřejnosti poznat a zažít svět lidí bez domova. Návštěvníci se tak budou moci zúčastnit této tematické procházky městem.  Samozřejmostí je i celodenní hudební program, jehož tóny budou znít i noční ambientní procházkou a doznívat budou až v brzkých ranních hodinách. 

Projekt Fashion Event Dotek pořádají studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Letošní ročník spolupracuje i s Uměleckým centrem Univerzity Palackého v Olomouci. Další novinky a informace o celém programu sledujte na webu www.fashioneventdotek.cz a na sociálních sítích Facebook a Instagram.

Nezapomeňte na hodnocení článku

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první!

Napsat komentář