Úklid šatní skříně na podzim

Léto pomalu končí a o slovo se hlásí podzim. Každé roční období je něčím výjimečné a každé roční období si rovněž žádá změnu šatníku. Lehoučké letní svršky vyměníme na teplejší haleny, mikiny a svetříky. Lehké plátěné kalhoty na rifle a hřejivější materiály budou znát i na šatech. V kurzu jsou momentálně háčkované a pletené.

Proměnou projde nejen šatník, ale i botník, kdy lodičky s otevřenou patou a špičkou nahradí lodičky uzavřené a podzimní kotníčková obuv. Změnou projdou i kabelky, kdy plátěné vyměníme za kvalitní kožené kabelky, které odolávají proměnlivému počasí. Mimo materiálu bývají i větší, aby se do nich vešel deštník a hromada papírových kapesníků, protože podzim se často nese také v duchu rým.

Možná jste si všimli, že změnou prochází nejen oblečení, obuv, módní doplňky, materiály, ale i barvy. Letní křiklavé a pastelové se vyměňují za barvy, které více lichotí podzimu. Nebudeme vám jmenovat veškeré barvy, stačí prozradit, že v kurzu budou barvy spadaného listí. Dále pak černá, šedá, švestková. Ostatně švestky ukončují léto, tudíž i tato barva má své opodstatnění.

Jak zahájit úklid v šatní skříni

Kupte si láhev kvalitního vína vaší oblíbené značky, vytáhněte veškerý obsah skříně, skříň vymyjte, vložte do ní pytlíčky s voňavými bylinkami (vhodná je levandule) – odpuzuje moly, kdyby prevíti měli chuť posvačit na vašem svetru, a začnete s inventurou.

Proč víno? S některými věcmi se nám těžko loučí. Ale nebojte se, není to na věky. A pak něco tak nepříjemného, jako je podzimní úklid, je potřeba si zpříjemnit. Veškeré letní oblečení, o kterém předem víte, že využijete opět až za rok, dejte stranou.

Do skříně uložte pouze aktuální věci a případně vytáhněte z cestovního kufru pod postelí to podzimní, které čeká na svou šanci. A do prázdného kufru či krabice vložte to letní. Ideální je požít i vakuové pytle. Jednak se tam vejde víc věcí a zabráníte opět molům a jiným neřádům, aby se vám do oblečení pustili.

Nezapomeňte na hodnocení článku

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první!

Napsat komentář