Jak vyčistit štětec na make-up jako profesionál

Špinavé štětce nejsou jen nechutné – mají také nepříznivý vliv na vaše zdraví.

Kdy jste naposledy čistili své štětce? Špinavé štětinky přitahují prach, špínu a maz, které se mohou přenést ze štětce na kůži a tím ji znečistit. Kromě toho mohou některé bakterie přetrvat na štětinách dlouhou dobu. Špinavé štětiny mohou také špatně rozetřít make-up a tím způsobit nerovnoměrné zbarvení pleti make-upem. Pokud make-up ze štětin neodstraníme, může zaschnout a dráždit nám pokožku při další aplikaci. Bylo toho dost? Je na čase se dozvědět, jak nejlépe udržovat štětinky čisté.

Jak často čistit štětce?

Realita je taková, že někteří lidé nikdy nemyli své štětce. Záleží na tom, jak často se štětce používají. Doporučuje se umývat je alespoň jednou za měsíc, avšak jednou týdně je ideální. Pokud si nevzpomenete vyčistit štětec, jednoduše si vyberte jeden den v týdnu (např. neděli večer, než začne nový týden) a vymezte si 5 minut na vyčištění štětců.

Než začnete čistit, zjistěte si, z jakého materiálu jsou štětiny

Existují dva typy štětin: přírodní, které se používají na suché produkty (pudry), a syntetické, které se používají na mokré produkty (základy, korektory).

Jak čistit štětec s přírodními štětinami

Než na štětce pustíte teplou vodu a omyjete rukama, ponořte štětiny do nějakého mycího prostředku, abyste smyli zbytky make-upu. Tento krok udělejte, dokud voda neběží. Pak jemně vymačkávejte zbylou tekutinu a vytvarujte štětiny do obvyklé polohy. Nakonec štětec položte rovně a nechejte ho přirozeně uschnout přes noc. Dají se také sehnat speciální šampony a houby na štětce. Drsná konzistence houby totiž odstraní pigment ze štětin, takže při užití více odstínů (např. na paletce na oční stíny) nemusíte měnit štětce.

Jak čistit štětec se syntetickými štětinami

Čištění je téměř stejné jako u přírodních štětin, ale vzhledem k tomu, že syntetické štětce jsou většinou pokryté krémovými zbytky make-upu, budete se na jejich čištění muset více zaměřit. Můžete je odstranit pomocí speciálních ubrousků, čistícího prostředku na oplachování štětců nebo mýdlem. Jednoduše otočte vlhké štětiny štětce na povrch mýdla, abyste vytvořili pěnu a pak opláchněte. Make-up se naváže na mýdlo a doslova vytvoří malé kuličky, které se budou odvíjet od štětin.

Pro vysušení štětců je položte směrem dolů

Vždy umývejte štětce směrem dolů a pro vyschnutí je nepokládejte štětinami nahoru, voda by se dostala do obruby, která upevňuje štětiny k rukojeti, a uvolnila by lepidlo, které drží štětec a štětiny dohromady. Sada vysoce kvalitních štětců na make-up by měla být považována za dobrou investici. Chovejte se tedy dobře ke svým nástrojům tak, že je řádně vyčistíte, jejich životnost se výrazně prodlouží.

Pokud štětce nemáte v plánu používat, schovejte je

Štětce skladujte v uzavřeném obalu, abyste zabránili pronikání znečišťujících látek (prach, nečistoty) na štětiny a případně i na kůži.

 

 

Nezapomeňte na hodnocení článku

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první!

Napsat komentář