10 pánských účesů se zastřižením

Účesy se zastřižením se jednoznačně řadí mezi nejextravagantnější vlasové styly pro muže. Pohled každého, kdo se na ně podívá musí být přitahován kontrastem, který vytvářejí. Kadeřníci během jejich přípravy používají holící strojky nastavené na minimální výšku střihu – a to buď k vyholení boků hlavy či vytvoření všemožných linií a pruhů. Vyholením části hlavy a přidáním moderních proužků můžete vdechnout šťávu i naprosto jednoduchému střihu. 

 
Dozadu uhlazený účes s vyholením 

Vyholením středně velkého proužku vlasů na bocích posunete váš dozadu uhlazený účes na vyšší úroveň. Díky němu totiž bude vypadat ještě o poznání více upravený. Sice dojde k rozdělení jednolitosti účesu, ale ten i přesto bude stále působit elegantním dojmem. Pravidelně si je však třeba nechávat vyholený pruh zastřihávat dohola. 

Patka se zastřižením 

Dalším sestřihem, ke kterému se skvěle hodí zastřižení, je patka. V tomto případě je nejlepší vyholit celé boky, nikoliv pouhý proužek. To totiž umožní, aby se patka stala středem pozornosti a dominantou účesu. Vlasy, respektive jejich boční část je doporučováno pro maximální dosažený efekt stříhat směrem od shora dolů. 

Pompadour účes se zastřižením 

Účes Pompadour je populárním již od 50. let minulého století, kdy se poprvé objevil v nabídce kadeřnictví. Jedná se o mírně extravagantnější účes, k němuž se právě dokonale hodí též lehce výstřednější zastřižení. Kombinace krátkých vlasů na boku a „kohouta“ na vrchu oddělená ostrým přechodem dodává tomuto retro stylu moderní nádech. 

Afro se zastřižením 

Zastřižení a afro jsou nerozlučnými parťáky. Důvod je prostý – ostrý a čistě zastřižený okraj boční části totiž dost dobře kontrastuje s afro kadeřemi. Čím více budou boky vyholené, tím více bude přitahována pozornost od afra směrem dolů na oči, zároveň váš obličej bude vypadat protáhlejší, což je výhodné zejména pro lidi s kulatějším tvarem obličeje. 

Ofina se zastřižením na jedné straně 

Účesy se zastřižením jsou natolik univerzální, že je lze dokonce zkombinovat s ofinou. Základem správně provedeného střihu je v tomto případě vytvoření asymetrických linií. Nicméně prvně je dobré začít úpravou ofiny, a až pak se přesunout na samotné zastřižení – tentokráte pouze jedné strany. No, a čím blíže bude strojek vaší tváři, tím více stříhejte do ztracena, docílíte svěžího vzhledu účesu. 

Moderní kohout s vyholením

Zastřižené boky, tentokráte s vyholeným proužkem, ladí i k modernější a uvolněnější verzi klasického „kohouta“. I zde je patrný silný kontrast mezi vrchem a spodkem účesu, jenž je ještě navíc umocněn tím, že zastřižená část je rozdělena na dvě části. Díky této vlasové úpravě vypadá celý účes ještě o poznání více ležérněji. 

„Účes podle hrnce“ se zastřižením 

Účes, kterému se přezdívá „podle hrnce“, je nejen trendy záležitostí, ale zároveň je i perfektním pokladem pro výraznější zastřižení – to totiž dodá tomuto účesu svěží pocit rozpojení a nejednotvárnosti. Výsledkem je netradiční účes, který upoutá pozornost. Lichotí přitom většině mužů, nejvíce pak těm s vysokými čely. 

Krátký ježek s vyholením

Jedním z nejlepších způsobů, jak nechat vyniknout krátkému účesu, je vyholení na první pohled jasně viditelného zužujícího se pruhu na jedné ze stran. Ten můžete ještě doplnit zastřižením – záleží, jak moc chcete experimentovat. Pro ty nejodvážnější z vás tu je eventuálně možnost si nechat onu úpravu udělat na obou stranách hlavy. 

Krátká ofina se zastřižením

Vdechněte život vaší krátké ofině tím, že ji necháte ještě více vyniknout. To vám umožní ostré, rovné a kontrastní oboustranné zastřižení. Stejně jako u jiných stylů účesu se zastřižením i tento vypadá nejlépe, když jsou vlasy nastylingované do několika různých směrů. K upoutání maximální pozornosti na ofinku stříhejte ve spodní části téměř do ztracena. 

Standardní krátký střih s proužky 

Klasický krátký účes je něčím, co nikdy nevyjde z módy, a to především kvůli své jednoduchosti. Existuje však několik způsobů, jak si jej přeci jenom příjemně znevšednit. Jedním z nich je třeba vyholení několika málo lehce zaoblených proužků po stranách, jež vytvoří atypický zešikmený efekt a rozboří monotónnost účesu. 

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x