Hot girl energy, aneb jak být sexy sebevědomou ženou.

Každá z nás chce být sebevědomou, nezávislou a atraktivní ženou. Často ale honbou za krásou a dokonalostí natropíme mnoho škody. Možná bude potřeba tentokrát vsadit na jiné karty. Ale jak na to? Zkuste tipy z tohoto článku. 

Vzhled 

Asi první, co nás napadne je vzhled. Nemusíte nutně vypadat, jako herečky z červeného koberce. Vždyť i ony jsou obyčejnými ženami. Váš zevnějšek Vám ale může velmi pomoci. Neznamená to však, že budete řešit každý pupínek a vlásek mimo culík. Důležité je to nepřehánět. Přehnaně upravený vzhled působí lacině, naopak příliš zanedbaný vzhled zase odpudivě. Základem je čisté neroztrhané oblečení, umyté vlasy, dostatečná hygiena a příjemná vůně. A nezapomínejte na úsměv. To je totiž nejlepší make-up. 

Vzhled je ale pouze doplňkem krásné ženy. Základem je však charakter. Když sladíte upravený vzhled, sebevědomí a slušné chování, muži vám budou ležet u nohou. 

Věnujte se sama sobě 

Začněte trávit čas sami se sebou. Začněte dělat to, co vás opravdu baví a co utváří vaši vlastní osobnost. Vykašlete se na současné stereotypy. Vsaďte na originalitu a nebojte se vyčnívat z davu. Už vám dávno není pět let a máte rádi pohádky? Nestyďte se za to. Jděte si za tím. Udělejte ze sebe tu originálně skvělou osobu. 

Nejlepším způsobem, jak poznat svoji pravou tvář a zjistit, co doopravdy máte rádi, je trávit čas sama se sebou. Před sebou se nemusíte přetvařovat. Vždyť čas strávený sama se sebou je ten nejdražší. Skvělým způsobem, jak tento čas trávit je tzv. solo date. Stejně jako chodíte se svým partnerem do kaváren, kin a na procházky, začněte chodit sama. Možná to bude zpočátku trochu nepříjemné, ale po jisté době to může mít obrovský vliv na váš život i vaše sebevědomí. 

Ideál krásy 

Standardy, díky kterým podstupujeme nepříjemné zákroky a trápíme své sebevědomí, již dávno vyšly z módy. Ideál krásy neexistuje. Říkáte si, že byste chtěla mít tak krásnou pleť, jako tamta žena naproti na zastávce? Možná právě tato žena si nad zrcadlem zoufá z pupínku na čele. Ale vy to nevidíte. Protože nikdo vás neřeší tak moc, jako vy řešíte sami sebe. Pracujte na sobě, ale nezatěžujte si hlavu maličkostmi. Mějte se rádi. 

Vyjděte ze své komfortní zóny 

Překračování vlastní komfortní zóny je tím nejlepším způsobem, jak zvýšit své sebevědomí. Zpočátku nepřekonatelná překážka, se za nějaký čas stane vaším denním chlebem a vy se rázem posunete na úplně jiný level. A takhle to půjde dál a dál. Začnete si více věřit a tím i nevědomě přitahovat pozornost druhých lidí. 

Vlastní názor 

Tento bod úzce souvisí s tím předchozím. Nebojte se utvářet si své vlastní názory. Pokud s tím někdo nebude souhlasit, ignorujte to, protože záleží na tom? Záleží na tom, co si ostatní myslí, nebo na tom, jak vy se cítíte? Odpověď je jasná. Mějte se vždy na prvním místě. Taková nezávislá žena může být skutečným lákadlem pro muže. 

Vysněné já 

Buďte vzorem sami pro sebe. Začněte se stávat tou nejlepší verzí sama sebe. Bude to sice chtít disciplínu, čas a práci, ale tisíckrát se vám to vrátí.  

Sepište si na papír seznam věcí, které dělá vaše vysněné já (např. dvakrát týdně cvičí, denně čte). A pomalu, krok po krůčku, si začněte vytvářet svou originální osobnost. 

Pochvala 

Nebojte se pochválit. Přestože ne vždy vyjde vše podle plánu, máte toho již hodně za sebou. Na chvíli zpomalte a ohlédněte se za tím, co jste již dokázali. Pochvalte se za překonané překážky. Zvedne vám to sebevědomí, náladu a může vám to pomoci k dalším snům a cílům.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x