30 nejlepších dámských copánkových účesů

Copánky nosí ženy po celém světě již tisíce let. Své popularitě se těší zejména díky tomu, že jsou neskutečně univerzální a hodí se tak pro téměř každou příležitost. Ať už tedy máte namířeno do kanceláře, do školy, na sportovní trénink nebo dokonce na svatbu, je pro vás z copánků spletený účes tou ideální volbou. Navíc copánky pomáhají chránit vaše pramínky vlasů před poškozením a pomáhají tak tedy vašim vlasům zdravě růst. Aby toho nebylo málo, tak splétané účesy jsou skvělé v tom, že nabízejí celou řadu všemožných variací – od jednoduchých copánků až po složité pletence. Pojďte tedy společně s námi objevit jejich kouzlo. 

1. Boxerské copy

Tyto dva copy zapletené od vrchu hlavy se perfektně hodí zejména pro ženy se silnějšími vlasy. Jejich upletení, k němuž můžete využít i příčesků, sice trvá relativně dlouho, nicméně jsou vám pak schopny vydržet klidně až týdny. 

2. Francouzský copánek

Tento nestárnoucí a nadčasový styl copánků je jedním z těch nejvíce univerzálních splétaných účesů. Velice elegantně vypadá v kombinaci s rybím copem. 

3. Splétaný ohon

Pokud hledáte způsob, jak odvést pozornost od své tváře například z důvodu vyrážky na ní, měl by být splétaný ohon volbou číslo jedna, protože skvěle odvádí pozornost směrem od obličeje. Pro oslnivý dojem jej můžete osvěžit vlasovými ozdobami. 

4. Holandský cop

Tento cop je možné uvázat klasickou třípramennou technikou, tudíž jeho upletení zvládnou i ty méně zkušené z vás. Vyznačuje se tím, že působí uvolněným a vzdušným dojmem, neboť při správném provedení není nikterak nepřirozeně „přilepen“ k povrchu hlavy. 

5. Háčkované copánky

V případě, že toužíte po extra dlouhých a silných copánkách, je dobré použít techniku, která se užívá při háčkování. Uvázat si takovéto copánky svépomocí je ale skoro nadlidský úkol, tudíž budete muset využít služeb stylistky. 

6. Copy Lemonade

Tento styl účesu proslavila Beyoncé, když jej měla na obálce svého alba Lemonade – odtud pramení jeho název. Jedná se o elegantní, ale zároveň mladistvě vypadající účes. 

7. Rybí cop

Rybí cop je festivalovou klasikou s nádechem boho stylu. Uplést lze jednoduše pomocí francouzské nebo nizozemské techniky pletení, a to na vlasech všech možných délek. Hodí se tedy i pro majitelky kratších vlasů.

8. Bezuzlové copánky 

Díky absenci uzlů jsou tou nejlepší volbou pro dámy s křehčími vlasy a pro ty které trpí jejich vypadáváním. Skvěle kopírují tvar vaší hlavy a pokud je zkombinujete s příčeskem můžete dosáhnout i vzhledu dlouhých copánků.  

9. „Božské copy

Svým vzhledem připomínají mix háčkovaných copánků a splétaného ohonu. Jde o účes, který vám umožní vyčnívat z davu a strhnout na sebe pozornost. Ozdobit jej můžete vlasovými doplňky (korálky apod.). 

10. Splétaný drdol

Účes s nádechem devadesátých let. De facto se jedná o dvojité copánky, které jsou po jejich upletení smotány na temeni hlavy do drdolu. 

11. Africké copánky

Jak název napovídá, tak tento účes má své kořeny u žen z afrických kmenů. Jeho vázání ale nemá žádná pravidla – jde totiž o kombinování různých technik a velikostí copánků, tak aby se z nich vytvořily originální a jedinečné vzory a styly. 

12. Copánky „Cornrows“

Jeden z nejvíce trendy účesů dnešní doby, jenž vzniká splétáním tenkých copánků. Stejně jako v případě boxerských copů i tyto copánky dokáží vydržet opravdu dlouho. 

13. Copy Fulbů

Styl, který se do Evropy dostal od Fulbů žijících v západní Africe. Na první pohled jej rozpoznáte díky tenkým pramínkům vedeným po stranách hlavy, přičemž ale na jejím vrchu jsou naopak široké copy, jež jsou navíc smotané dohromady. 

14. Vodopádové copánky

Jeden z nejromantičtějších a nejkrásnějších dámských účesů. Vychází z francouzského copu, přičemž rozdíl je v tom, že vlasy jsou pleteny pouze na vrchu hlavy, zbytek je ponechán volně, což právě vytvoří efekt připomínající vodopád. 

15. Přízové copánky

Pro moderní vzhled vašeho účesu zkuste doplnit vaše přirozeně upletené copánky těmito přízovými příčesky. Zakoupit si je můžete třeba v pastelově růžové, broskvové či trendy tmavě zelené barvě. 

16. Cop ve tvaru koruny

Perfektní účes na plesy a svatby, protože z vás učiní doslova princeznu s korunkou na hlavě! K jeho realizaci vám stačí si pouze smotat dva francouzské nebo holandské copánky a přehodit je na druhou stranu hlavy, aby z vašich vlasů vznikla pomyslná koruna. 

17. „Motýlí cop“

Další z řady výraznějších účesů, který je na sebe připraven strhnout pozornost. Tento velice silný cop je dobré doplnit tenkými copánky po stranách hlavy, aby vše vypadalo tak nějak symetricky. 

18. Cop do číra

V případě, že vám předchozí účes přišel moc všední je tu pro vás tento copánek. K jeho vytvoření je třeba uvázat silný holandský cop a ten si následně přeložit tak, aby připomínal číro. 

19. Silné boxerské copy

Tento styl je jako dělaný pro různé vlasové ozdoby. Nicméně k vytvoření dostatečně tlustých pletenců je nezbytně nutné mít opravdu husté vlasy. Ovšem ani pokud je nemáte, zoufat nemusíte, protože můžete využít příčesků.   

20. Hadí cop

Jestli umíte vytvořit standardní třípramenný úplet, můžete jej rychle proměnit v hadí cop. Stačí vám pouze pokaždé přidržovat jeden z pramenů a ostatní dva kolem něj obmotávat. 

21. Boxerské copy s trojúhelníkovou strukturou

Oproti klasickým boxerským copům jsou jednotlivé copánky splétávány do tvaru trojúhelníku, nikoliv čtverce. I jen díky této malé změně dostane tento legendární účes nový nádech. 

22. Boční copánky

V případě, že máte vlnité vlasy určitě vyzkoušejte boční copánky, protože tato kombinace vypadá nesmírně dobře. Tento odvážný kontrast navíc lichotí všem tvarům obličeje. 

23. Senegalské omotávané copy

Technika přípravy tohoto účesu zahrnuje omotávání příčesků kolem vašich přírodních vlasů. Díky tomu je docíleno efektu nesmírně silných a pevných copů. 

24. Cop ve tvaru svatozáře 

V podstatě se jedná o cop ve tvaru koruny, jen s tím rozdílem, že se na hlavě nachází mnohem výše. Skvěle se hodí pro formální příležitosti, zároveň zásluhou svého vyššího umístění dává možnost vyniknout náušnicím. 

25. Ghanské copy

Ghanské copánky jsou všestranným, ale zároveň relativně složitým účesem. Technik, jak je uplést je celá řada, nicméně všechny začínají u mikro copánků, na něž se pak nabalují další vrstvy. 

26. Mikro copánky

Mikro copánky vypadají roztomile, navíc tím, že jsou splétány blízko hlavy dají vyniknout vašemu obličeji. Bohužel nejsou vhodné pro ženy se suchými nebo křehkými vlasy, neboť jim svým pevným vázáním mohou způsobit vypadávání vlasů. 

27. Ombre cop 

Nejvíce vynikne na vlasech kontrastních barev, dokonale totiž tvoří přechod mezi jednotlivými odstíny. Lze uplést i třípramenný, ovšem nejlépe vypadá ve své složitější šestipramenné variantě. 

28. „Stromové copánky“

Styl, který frčel na přelomu tisíciletí. K jeho vytvoření vám stačí začít s tenkými copánky „Cornrows“, které budete smotávat pouze pár centimetrů, zbytek vlasů pak ponecháte naprosto volně. 

29. Účes half-up/half-down

Pokud máte ráda dlouhé vlasy, ale zároveň byste nechtěla přijít o možnost nosit copánky a drdoly, je pro vás tento účes skvělým řešením. Ten vám totiž umožňuje zkombinovat to nejlepší ze všech zmiňovaných oblastí. 

30. Splétaný cop ve stylu Updo

Zvolením tohoto copu získá váš účes dokonale jednoduchý a elegantní vintage nádech. Nejjednodušším způsobem, jak jej vytvořit, je nejprve smotat francouzský cop a ten následně provlékat z jedné strany hlavy na druhou. 

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x