10 věcí, které by neměly chybět ve vaší kosmetické taštičce

Stále přemýšlíte nad tím, jak vylepšit svůj každodenní look, či jestli Vaše kosmetická taštička obsahuje vše, co potřebujete? Líčení je výsadou, či dokonce koníčkem většiny žen, ale je to také skvělý trik na to, jak podtrhnout svoji krásu, zakrýt nedostatky a zvýšit si sebevědomí. Pojďme se tedy podívat, kterých 10 produktů byste měla vlastnit, pokud chcete mít skvělý make-up! 

1) Make-up

Při výběru make-upu byste měla hledět zejména na dva aspekty:

  • Odstín make-upu – Jistě jste už ve svém okolí viděla ženu, která na sobě měla příliš tmavý, či příliš světlý makeup, který ji dělal nepěkné šmouhy na obličeji. Během nákupu make-upu se příliš nespoléhejte na osvětlení v obchodech, jelikož často mohou pozměnit odstín make-upu a Vy poté můžete být doma nepříjemně překvapené. Pokud je to tedy možné, vždy odstín vybírejte na přirozeném světle. Také myslete na Váš podtón pleti, neboli nádech barvy, díky kterému Váš make-up může vypadat ještě přirozeněji. 
  • Typ Vaší pleti – Vědět, jaký máte typ pleti, se Vám hodí v mnoha oblastech, nejenom při výběru make-upu. Myslím, že majitelce suché pleti je jasné, že ji nebude sedět make-up pro pleť mastnou, proto na to tedy myslete.

2) Korektor

Skvělá pomůcka, díky které skryjete kruhy pod očima, či různé nedokonalosti. Pro projasnění očního okolí si kupte korektor o odstín světlejší, než je Váš make-up a na zakrývání nedokonalostí si pořiďte produkt, který bude odstínově sedět Vaší pleti. Pokud budete chtít posunout Váš look na vyšší level, pořiďte si korektory v zelené, či v lososové barvě, které mají své specifické využití.

3) Pudr

Pudr je skvělý produkt, který zafixuje Váš make-up na celý den. Můžete koupit pudr barvený, či transparentní. V nabídce jsou také sypké pudry, které jsou skvělé na baking, neboli zapékání make-upu, které oceníte především pokud jste majitelky mastné pleti. Pudru nenanášejte příliš velké množství, ať Vaše pleť nevypadá vysušeně. 

4) Konturovací paletka

Správná konturovací paletka by měla obsahovat rozjasňovač, tvářenku bronzer. Tyto produkty si můžete pořídit i jednotlivě, ovšem tato varianta je daleko lepší na cestování. Díky těmto produktům můžete pleti dodat tvar svěží zbarvení. Věřte, že to udělá opravdu velký rozdíl.

5) Set na obočí

Obočí rámuje celý Váš obličej a má velký vliv na to, jaký výraz Vaše tvář má. Nepodceňujte tedy jeho úpravu. V současnosti zažívá upravování obočí velký boom a v obchodech můžete sehnat spoustu produktů, od gelů na obočí, přes tužky, až po stíny. Při výběru těchto produktů je opět velmi důležité hledět na odstín, jelikož třeba hnědé produkty na obočí mohou mít nepřirozený červený podtón. 

6) Paletka očních stínů

Základní paletkou, kterou byste měla vlastnit, je paletka neutrálních stínů. Díky ní můžete vytvořit jemný denní look, či výraznější líčení. Záleží pouze na volbě stínů a Vaši fantazii. Nebojte se do takové paletky zainvestovat, jelikož se Vám to opravdu vrátí. Při výběru nové paletky projděte stín po stínu a přemýšlejte o tom, zda jej využijete. Dejte si pozor na dostatečnou pigmentaci, výdrž a na to, jestli stíny příliš nepráší.  

7) Linky, tužka na oči

Skvělý prvek, díky kterému můžete zvýraznit Vaše oči. Tužka nemusí být pouze černá, ale na trhu je nespočet barev, které jsou spíše pro odvážnější z nás. Při výběru těchto produktů je důležitá dostatečná pigmentace a výdrž. 

8) Řasenka

Řasenku používá snad každá z nás, je to opravdu základ, díky kterému můžeme upozornit na naše oči. Kvalitní řasenky se dají sehnat v různém cenovém rozpětí. Můžete vybírat ze spoustu druhů kartáčků, náplní, či barev. Dávejte si pozor na to, zda Vám řasenka neopadává pod oči, či Vám nepřirozeně neslepuje řasy.

9) Nude a červená rtěnka

Nude, neboli tělová rtěnka se Vám bude hodit během každodenního líčení. Zvolte si odstín, který Vám bude opravdu lichotit, nebojte se zainvestovat a nebudete muset každé ráno řešit to, jakou rtěnku použijete. Červená rtěnka sluší opravdu každému, je to obrovský symbol ženství a pokud si vyberete tu správnou červenou, nebudete chtít nosit nic jiného! 

10) Štětce

Štětce na make-up Vám velmi usnadní práci, a navíc díky nim bude Váš look vypadat daleko líp. Můžete si vybrat štětce přírodní, či umělé a zainvestovat do nich tolik peněz, kolik budete chtít, jelikož je můžete pořídit jak v drogérii, tak v parfumérii. Nezapomínejte na pravidelné čištění štětců, jelikož špinavé štětce mohou zanášet bakterie do pleti a díky tomu se Vám může tvořit i akné.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x