6 tipů, jak vybrat motiv tetování a neudělat chybu?

Líbí se vám tetování, rádi byste nějaké měli, ale vůbec nevíte, jaký motiv zvolit? Bojíte se, že se vám za pár měsíců přestane líbit? Anebo svojí kérku už máte a potřebujete inspiraci na nějakou další? Výběr správného motivu může někdy být dost náročný. Na co si dát pozor? Jak vybrat správně a s čím vůbec začít?

POZOR NA TRENDY

Než vůbec začnete s výběrem motivu, měli byste se ujistit, že tetování skutečně chcete. Jistě už jsme každý někdy podlehli reklamě nebo se svezli na vlně nějakého trendu. Ovšem v případě tetování by to mohlo mít mnohem horší následky. Také si musíte dobře rozmyslet, jestli chcete investovat peníze právě do kérky, anebo jestli se k vám vůbec hodí. Zkrátka – zkuste se na tetování podívat ze všech různých úhlů pohledu.

INSPIRUJTE SE NA SÍTÍCH

Pokud jste se zasekli v bodě: „Chci tetování, ale nevím jaké.“, vydejte se inspiraci hledat na internet. Pro tyto účely je nejvhodnější Pinterest nebo Instagram. Můžete si prohlížet miliony různých motivů, sledovat tatéry a ilustrátory z celého světa, a hlavně si ukládat to, co vás osloví. K čemu to bude dobré? Minimálně vás to může nasměrovat ke stylu tetování, ze kterého budete vybírat nebo přímo ke konkrétním umělcům. Můžete sledovat, jestli ve vašich výběrech převažují barevné motivy, pouze černý inkoust, handpoke, tvorba strojkem nebo třeba jestli ukládáte spíše nápisy, květinové vzory, abstrakci…

VÝZNAM VS. DESIGN

Po tetování toužíte už roky, ale nemůžete přijít na nic, co by mělo hlubší význam? Zeptejte se sami sebe, jestli je to pro vás podstatné. Ano, on se na ten význam sice vždycky někdo zeptá, ale proč byste nemohli zkrátka odpovědět: „Prostě se mi to jenom líbí.“ Ne každé tetování musí mít význam. Pokud se s ním budete cítit dobře, může mít klidně čistě estetickou funkci.

POZOR NA KOPIE

Tetování od profesionálních tatérů není, jak se říká, „levná sranda“. A má to své důvody. Pokud narazíte na tetovací studia, která nabízí své služby za nízké ceny, měli byste zpozornět. Taková studia často nemají problém s tetováním návrhů z internetu. Jinými slovy s kopírováním motivů jiných autorů. Správný tatér by měl umět vytvářet své vlastní návrhy pro každého klienta na míru. Vy tak platíte autorovi za čas, který navrhováním motivu strávil a zároveň by se vám tak měla dostat záruka originality motivu.

NECHTE TO NA TATÉROVI

Máte vybraného tatéra, ale nad motivem pořád tápete? Zkuste se podívat na volné motivy. Někteří je nabízí i na svých sociálních sítích. Také můžete nechat návrh na něm. Profesionál by s vámi měl probrat vaše představy, co nejlépe je ve svém stylu realizovat, popřípadě i návrh několikrát pozměnit na vaše přání. Některým tatérům můžete dokonce nechat úplně volnou ruku.

NEMUSÍTE SE ROZHODNOUT HNED

Pokud si myslíte, že jste našli ten správný motiv, zkuste o něm nejdříve nějakou dobu přemýšlet. Dnes už sice není takový problém nechat si nechtěnou nebo nepovedenou kérku odstranit, ale přesto by to byla velká nepříjemnost. Tetování je zásah do vaší kůže a je třeba k němu přistupovat individuálně. Někdo se pro motiv rozhodne hned, někdo k němu musí zkrátka „dozrát“. 

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x