Dry brushing: suché kartáčování kůže

Suché kartáčování kůže je poměrně novým a žhavým trendem v péči o naše tělo a zdraví. Navíc je tak příjemné a nenáročné, že se z něj zanedlouho stane váš každodenní ranní rituál! Základem je kvalitní kartáč na tělo, nejlépe z přírodních vláken, určený pro suchou masáž. Tímto kartáčem pak budete masírovat pokožku celého těla, a to vždy ve směru k srdci, resp. ke středu těla. Nohy masírujte dlouhými tahy směrem od kotníků vzhůru, paže směrem od dlaní k trupu. Na břiše je kůže o něco ciltivější, proto buďte opatrní, nevyvíjejte na kartáč příliš velký tlak a masírujte krouživými pohyby ve směru hodinových ručiček.

Kartáčování těla má čisticí a detoxikační účinky. Stimuluje krevní oběh, podporuje správnou funkci lymfatického systému, odstraňuje odumřelé kožní buňky a napomáhá jejich regeneraci, udržuje póry čisté a má blahodárný vliv na celulitidu! Pokožka může být po kartáčování lehce narůžovělá, nikdy by však neměla být podrážděná či poškozená! Pokud je vám kartáčování nepříjemné, snižte tlak kartáče na pokožku. Jestliže však máte z kartáčování stále obavy, vyzkoušejte nejprve kartáč s jemnějšími štětinami.

Ne vše má ale své příznivce a jinak tomu není ani v tomto případě. Kartáčování byste se měli vyhnout, pokud je vaše pokožka extrémně citlivá, nebo vám to momentální stav vaší kůže nedovoluje (trápí vás ekzém, trpíte na akné apod.). Kartáčovat by se neměly ani ty oblasti těla, kde se nachází drobné řezné ranky, otevřené rány, infekční projevy některých kožních onemocnění, vyrážka či jiná poškození kůže (např. spálení od sluníčka).

Suché kartáčování se doporučuje zakončit ranní sprchou a následnou každodenní péčí s použitím hydratační tělové kosmetiky. Pokožka pak bude na první pohled vypadat pěstěně, na dotek zůstane sametově hebká a po celulitidě nezbydou ani památky!

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x