Jak správně aplikovat řasenku: návod pro úplné začátečníky

Začínáte s líčením a stále vám připadá, že vypadáte jako klaun? Nebo dokonce řasenku držíte poprvé v životě? Nebojte se, vašemu trápení je konec. V tomto návodu pro úplné začátečníky vás naučíme, jak krok za krokem vyzrát nad uměním toho nejjednoduššího denního líčení, a navíc skvěle ovládnete jeden z nejběžnějších nástrojů estetické kosmetiky – řasenku. Vhodné i pro rovné a světlé řasy.

Podle čeho řasenku vybírat?

Na to neexistuje jednoznačná odpověď. Stejně jako každý člověk, i každé řasy jsou originál a nedá se přesně určit, která řasenka jim bude vyhovovat. Vybírejte v první řadě podle toho, jakého efektu chcete dosáhnout. Rádi byste dlouhé řasy, které vám opticky zvětší oči a rozzáří je jako sluníčko? Sáhněte po řasence prodlužovací. Nebo je chcete jen zahustit, zvětšit jejich objem? Pak vám bude vyhovovat zahušťovací řasenka. Existuje ale mnoho dalších typů a jejich kombinací, neváhejte proto experimentovat. Zkoušejte a zkoušejte, výsledek se brzy dostaví. Nakonec určitě najdete řasenku přesně podle vašich představ.

Dlouhá noc?

Už jste se někdy probudili po večírku a lekli se svého odrazu v zrcadle? Nebojte se, nejste sami. V takových případech nejspíš potřebujete co nejrychleji zakrýt tmavé kruhy pod očima, rozjasnit obličej a probudit k životu sebe i své řasy. Začněte nejprve řasenkou, protože je možné, že si ji omylem čmárnete někam, kam nepatří. Při smývání byste si pak poničili celý make-up.

Připravte si svůj „dream team“

Ten se skládá kromě řasenky také z vatové tyčinky a vašeho oblíbeného promašťovacího krému na obličej. Jsou to perfektní pomůcky k napravování omylů při líčení a díky nim nejsnáze odstraníte řasenku třeba z víčka, tváře nebo čehokoli jiného.

Kde se líčit?

Ať už je ráno a vy vyrážíte do práce anebo udeřilo odpoledne, sluníčko svítí a vy si ho jdete užívat s přáteli, potřebujete denní líčení. To bývá většinou nenápadnější a méně výrazné než večerní – nezapomínejte, že méně je často více. Jelikož na vás lidé budou koukat na denním světle, měli byste se i vy malovat na něm. Vezměte si zrcátko a posaďte se někam k oknu, kde se uvidíte přirozeně a nezkresleně.    

Pokud je večer a vy směřujete třeba na ples, na návštěvu nebo jen tak do ulic, použijte večerní líčení. Namalujte se v koupelně při umělém světle, protože takto vás uvidí okolí po celou noc. Můžete použít i o něco odvážnější styl, například stíny nebo linky.

Pokud máte kleštičky…

Je možné, že doma máte kleštičky na řasy, na které jste už úplně zapomněli. Pokud chcete, můžete je použít. Kleštičky vám krásně vytvarují řasy a dodají jim požadovaný vzhled. Hned poté je nutné na ně nanést řasenku, aby si udržely tvar. Ale nebojte se, i bez kleštiček to půjde jako po másle.

Před použitím

Otevřete řasenku a ještě předtím, než ji začnete nanášet na oči, otřete štětinky o okraj nádobky. To proto, abyste se zbavili žmolků, které by na vašich řasách vytvořily nevzhledné cucky. Hned poté začněte malovat. Barva na kartáčku totiž postupně zasychá.

Jak řasenku nanášet?

Nejdůležitější a pro mnohé nejatraktivnější část našeho postupu. Pokud jste praváci, začněte nejprve u pravého oka, v případě leváků naopak. Mírně zakloňte hlavu, aby vám při malování nepřekáželo čelo. Začněte horními řasami. Kartáček řasenky přiložte k samým kořínkům řas, co nejblíže oku. Přivřete nebo zavřete oko a pohybujte kartáčkem cik-cak nahoru po řasách až na jejich konec. Docílíte tak toho, že se nebudou slepovat a budou krásně rovnoběžné.  Pokračujte stejným způsobem o kousek vedle a takto pořád dál, dokud řasenka nebude aplikovaná rovnoměrně na všech řasách po celé délce oka. Celý postup můžete několikrát zopakovat, čímž zvětšíte objem. Následně se přesuňte k opačnému oku. Řasenku uchopte druhou rukou, abyste se dostali i k řasám u nosu. Chce to trochu cviku, ale zvládne to úplně každý. Stačí troška šikovnosti a trpělivosti.

Dolní řasy

Se spodními řasami bývá problém. Někdo si je nemusí barvit vůbec, pokud ale máte řasy světlé, neměli byste na ně zapomínat. Přílišný kontrast mezi horními a dolními řasami působí zvláštně. Přiložte kartáček řasenky k řasám a namalujte je opět cik-cak pohybem.

Někdy se může stát, že vaše horní řasy jsou rovné a spodní příliš dlouhé, takže vám oko opticky padá dolů a celkově vypadá nevzhledně. Jedna možnost je, nanést řasenku jen na kousek dolních řas na vnější straně (dál od nosu). Pokud ale vaše řasy nemají příliš hezký tvar, zkuste druhou možnost. Přiložte kartáček řasenky ke kořínkům řas co nejblíže oku a pouze krátce přivřete nebo zavřete oko, tak, aby se štětinky o vaše řasy jen otřely. V žádném případě se nesnažte dlouhé spodní řasy zkracovat stříháním.

Kruhy pod očima?

Použijte rozjasňovač nebo obyčejný korektor. Jemně jej naneste ke koutku oka, na tu část váčku u nosu, kam dopadá stín. Nezkoušejte jím zapatlat celé kruhy. Měli byste je ještě mnohem výraznější.

Odstranění řasenky

Pokud omylem čmárnete řasenku vedle, odstraňte ji vatovou tyčinkou s troškou masti. Krém barvu krásně uvolní a setře. Nezkoušejte se řasenky zbavit vodou.

Večer se nezapomeňte odlíčit. Ráno byste jinak měli bolavé zarudlé oči a po dlouhodobém neodlíčení by se mohly objevit vážné zdravotní potíže hraničící až s oslepnutím!

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x