Kšandy – praktický doplněk nebo jen okrasa?

Kšandy, dřív je využívali jen páni s bříškem, aby zamezili padání kalhot.Proč dávali přednost kšandám před páskem? Protože pásek se může dost nepříjemně zařezávat do břicha. Kšandy tak  zažívají spolu s vracejícím se retro trendem rozkvět. Dnes však již nejsou jen výsadou objemnějších pánů, našli si své místo v šatnících spousty z nás.

Z jakých typů kšand vybírat? 

Dnes kšandy najdete ve více než desítkách českých e-shopů, v různých stylech provedení. Asi nejčastějším typem jsou kšandy na kovové klipy, které možná někteří z Vás znáte z dětství. Dejte si však pozor na kvalitu klipů. Klipy by měli být robustnější, s pořádnými zářezy. To proto aby Vám kšandy nevystřelovaly. Dalším prvkem, který ovlivňuje komfort nošení je počet klipů. Základem jsou šle do tvaru Y, které mají 3 klipy (jeden vzadu a dva vpředu). V luxusnějších provedeních pak občas najdete i kšandy se 4 až 6 klipy. Příkladem mohou být tyto kšandy zde.

Dalším typem jsou z hlediska uchycení kšandy na knoflíky, které disponují poutky z kůže. Ty se pak jednoduše přichytí na knoflíky u kalhot. Tato varianta podle mě vypadá elegantněji než kšandy na klipy, je však také dražší. Knoflíčky na kalhotech nejsou samozřejmostí, pokud takové kalhoty nemáte v šatníku, budete si muset sehnat někoho, kdo Vám knoflíčky na kalhoty přišije. 🙂

Třetím typem, který byste měli znát jsou látkové kšandy, které jsou typické odlišným materiálem pruženky. Látková pruženka vypadá elegantně a barvy na ní lépe vynikají. Mínusem zase je, že se pruženka více mačká (oproti kšandám s čistě elastickou pruženkou). U některých výrobců pak najdete tyto šle v kombinaci látková pruženka a kožené detaily, jako je středový díl šlí nebo i samotné konce pruženky. Troufám si říct, že právě kšandy v kombinaci s kůži jsou vůbec nejoblíbenější variantou na svatby. Posuďte však sami zde:  svatební kšandy.

Kdy tedy volit kšandy místo klasického opasku?

  • Pokud chcete vybočit z řady.
  • Pokud Vám padají kalhoty.
  • Pokud chcete vypadat na svatbě, v divadle a kdekoliv ve společnosti elegantně.

Nezapomínejte však, že kšandy jsou náhradou pásku, nikdy tedy nenoste pásek i kšandy dohromady!

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x