Nejčastější módní chyby: dopouštíte se jich i vy?

Správně, stylově a pohodlně se oblékat není lehké. Dřív nebo později se většina z nás dopustí jednoho či více módních přešlapů. Pokud je to i váš případ, nemusíte se cítit špatně: rozhodně v tom nejste sami! Následující chyby v oblékání jsou mezi lidmi stále častější, než by bylo hezké.

Příliš mnoho ozdůbek

Na každé ruce pět prstýnků, zápěstí vám zdobí čtyři náramky a uši máte propíchané jako jehelníček… Příliš mnoho šperků bude zákonitě působit přeplácaným dojmem. O to více, kombinujete-li různé motivy a typy kovů. V tomto případě je v jednoduchosti krása.

Volánky a nařasení

Obdobný případ je nošení příliš nařaseného oblečení či šatů s volánky. Ať už jste sebeštíhlejší, tento typ oblečení vám opticky přidává na váze, a můžete kvůli němu vypadat širší, než opravdu jste.

Protiklady se přitahují

Pokud chcete nosit volnější kousky, klidně můžete! Jen se je snažte zkombinovat s jejich pravými protiklady, které volná trička či široké kalhoty opticky vyváží. Pokud tedy zvolíte obtáhlé tričko, můžete si k němu vzít volnější kalhoty… a naopak. Jestliže na vás ale všechno oblečení plandá, budete vypadat, jako kdybyste ho ukradli staršímu sourozenci.

Špatná velikost

Spousta lidí není spokojená se svou hmotností. To je přirozené, a dá se s tím něco dělat poměrně snadno. Řešením ale není kupovat si záměrně menší oblečení. I když se do něj nasoukáte, pravděpodobně vám nebude slušet tolik jako šaty správné velikosti. O tom, že se v oblečení o číslo menším budete cítit jako sardinka v konzervě raději ani nemluvě. Člověk by se měl oblékat tak, aby se cítil dobře, a jak byste se mohli cítit dobře, kdybyste se nedokázali ani pohnout?

Nevhodné boty

Nosit oblečení špatné velikosti je sice nepříjemné, ale zdraví vám to pravděpodobně nezničí. Totéž bohužel nejde prohlásit o špatně vybraných botách, které neprospívají vašim nohám. V dnešním světě plném možností by si každý měl dokázat najít boty, které mu sedí. A dámy – jestli chcete nosit podpatky, budiž, ale nezapomeňte je občas vyměnit za nižší boty. Vaše chodidla vám za to jedině poděkují!

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x