Jak si udělat gelové nehty doma – vše co je potřeba a návod

Výhody nehtové modeláže doma

Hlavní výhodou je cena. Oproti salonu, kde se cena za jednu manikúru může vyšplhat až na 800Kč. Za tuto cenu pohodlně seženete základní pomůcky a vše vás vyjde levněji. Další výhoda je ta, že si nehty s trochou zručnosti uděláte přesně tak, jak se vám líbí. Není to příliš náročné, stačí nechvátat a vše dělat pečlivě.

Pomůcky:

  • gumové kopýtko či pomerančové dřívko
  • pilník 180/100
  • brusný blok 100/100
  • líh/alkohol, či speciální tekutina pro setření výpotku a odmaštění
  • buničina či vatové tampónky
  • primer
  • jednofázový uv/led gel
  • led lampa (pokud použijete jen uv gel, stačí uv lampa)
  • štětec na gel, vel. 4
  • (tipy + lepidlo na nehty, či formičky v případě prodloužení nehtů)

Krok č. 1

Nejprve kopýtkem zatlačíme nehtovou kůžičku. Nikdy je nestřiháme, jen zatlačíme co nejvíce dozadu. Odstraníme případné záděrky a pilováním vytvarujeme nehet. Vezmeme si brusný blok a celou plochu nehtového lůžka zmatníme, měl by vypadat jako posypaný bílým práškem. Ujistíme se, že na nehtu nejsou žádné zbytky kůže či lesku.

Krok č. 2

Nyní vezmeme alkohol, který obsahuje líh, naneseme na buničinu či vatový polštářek a z nehtu jemně setřeme zpilovaný prach, čímž nehet rovnou odmastíme. Měl by mít dokonale čistý a odmaštěný.

Krok č. 3

Pokud nehet chcete gelem jen potáhnout, tento krok přeskočte. Pokud ho chcete prodloužit rozhodněte se mezi tipem a formičkou. Tip se lepí na nehet, ale není moc vhodný pro slabé a třepící se nehty, protože zde hrozí odchlipování. Pokud se přece jen rozhodnete pro tipy, najděte takový, který přesně pasuje na váš nehet, či ho dotvarujte. Na plastový tip naneste lepidlo na nehty a kolmo přikládejte na nehet, zamezíte tak vzniku bublinek. Tip nechte krátce zaschnout a poté jemně zpilujte přechod mezi tipem a umělým nehtem. Poté znovu odmastěte.

Pokud se rozhodnete pro profesionálnější variantu – papírovou formičku odpadá starost s lepidlem. Z formy odlepte ochranný papírek, chvíli ji poválejte mezi prsty a poté nalepte pod nehet. Mezi nehtem a formou by neměla vzniknout žádná mezera. Přejeďte po stranách formy až k prstu a formu nalepením na prst upevněte.

Krok č. 4

Když máte nehty ať už s formičkami, tipy či bez, nastává důležitý krok a to je primer. Bezbarvá tekutina, která slouží pro velmi dobré přilnutí gelu. Naneseme tenkou vrstvu na nehtové lůžko – tzn., nenanášíme na tipy či formu, a necháme dobře zaschnout.

Krok č. 5

Teď můžeme přejít k samotné nehtové modeláži. Na štětec nabereme malinkou kapičku gelu a rozprostřeme první tenkou vrstvu na nehet. Dbáme na to, aby byl gel rozprostřen rovnoměrně. Nesmí se dotýkat nehtové kůžičky, či stran nehtu, poté by se začal odchlipovat ze strany. Podkladovou vrstvu dáme zapéct do lampy. Další vrstva bude „modelovací“. Po upečení nestíráme výpotek, nýbrž rovnou nanášíme další vrstvu.

Pokud používáme formičku, nabereme si již o něco větší množství gelu, přibližně jako hrášek a vymodelujeme C oblouk – tzn. prodloužení nehtu a zapečeme v lampě.

U ostatních tuto vrstvu rovnoměrně rozprostřeme po povrchu nehtu. A zapečeme.

Nyní přichází na řadu již poslední vrstva, dokončovací. Gelu použijeme o něco méně a jen doladíme povrch nehtu, tak aby byl rovný a hladký. Opět zapečeme. Před touto vrstvou můžeme použít např. ještě nějaký barevný gel či nehet jinak dozdobit, nebo použít gel lak (zde již nemusíme dávat podkladovou a závěrečnou bázi, tu supluje gel.

Krok č. 6

Předposlední důležitá věc – setření výpotku. Po upečení v lampě se na nehtech vytvoří lepivá vrstvička, kterou opět lihem či speciální tekutinou setřeme. Pokud používáme formičky, teď je opatrně sundáme.

Krok č. 7

Nehty již máme hotové, nyní je stačí zpilovat do představovaného tvaru, dle vašich představ. Na nehty můžete dále nanést jen obyčejný lak, či je ještě dále vyšperkovat.

Shrnutí

Pokud jste alespoň trochu zručná, jistě zainvestujte do nějaké levnější lampy a startovací sady. Mini led lampy startují již na pár stokorunách a rozhodně se vyplatí než chodit pravidelně do salonu. Výhoda také je, že pokud se vám nehet zlomí, můžete ho ihned doma opravit a nemusíte čekat na termín v salonu. Přeji krásné nehty!

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x