Oči…krása brány do naší duše

Oči jsou krásné. Oči jsou důležité. Informace, která je všeobecně známá. Ale staráme se o ně dostatečně? Umíme je použít jako jednu z našich nejsilnějších zbraní hromadného ničení? Pojďme společně najít odpovědi na otázky, které nám odpoví na to nejdůležitější.

Oči jako zbraň ženské krásy

Široká paleta barvy očí je dechberoucí. Ale tušíme vlastně, jak mocnost jejich pohledu ještě podtrhnout? Dokážeme ukázat vše, co si jejich krása žádá a může dovolit?

Dnes se nebudeme věnovat obrovské škále barev očních stínů pro použití na víčka naší oční duše. Článků o vhodnosti odstínů již bylo napsáno nespočet. Dnes se podíváme na to, jak jejich krásu ještě podtrhnout a jak o ně do důsledku pečovat.

Oční linky

Zajisté největší možnost, jak zvýraznit celé oči. Pro některé z nás nepodstatný doplněk, pro další nepostradatelný pomocník. Víte, jaké máme typy očních linek?

  • Gelové oční linky – Výhodou je jejich snadné použití a dlouhá výdrž, což každá z nás náležitě ocení.
  • Tužka – Nejčastější pomocník tři tvorbě linek. Musíme dávat pozor, aby byla dostatečně ořezaná. Jen tak dosáhneme nejlepšího výsledku.
  • Tekutá tužka – Dává nám možnost vytvořit opravdu tenkou čáru, která se jen tak nerozmaže. Co má své velké výhody, má v konečném důsledku i nějakou nevýhodu. V tomto případě je to ta, že velmi rychle zasychá a nelze pak už opravit.
  • Fixa – I zde je jako u gelových očních linek výhodou jednoduchá aplikace a dlouhá výdrž. Značnou nevýhodou je současně její vysychání.

Možnosti, které nám pomůžou naše oči nalíčit už známe. Ale jak? Jak nakreslit jednoduchou linku, která nám dotvoří pohled, který každého odzbrojí?

Pamatujte, že pro začátečníky je nejjednodušší kreslit gelové oční linky. Dá se s nimi postupně malovat, nesmažou se a dají se díky nim udělat tenké i silnější oční linky.

I s tužkou zvládneme postupně krásnou tenkou čáru. Jen je potřeba zopakovat informaci o kvalitním ořezání tužky. Výsledek pak bude skvostný a jako bonus se dají krásně rozmazat do kouřovek.

S fixem a tekutou tužkou dotvoříme nejhezčí linky, je důležité mít částečnou zkušenost. Znáte to, opakování je matka moudrosti. Ideálně tedy začneme s gelovkami. Každý si musí najít svůj způsob. Osvědčil se ten, kdy si malování rozdělíme na několik částí. Začneme v koutku oka, pak nakreslíme část linky na druhý konec a ve výsledku je spojíme. Chce to trénovat. Ale výsledek oceníte.

Pak už jen stačí doplnit naše veledílo pomocí řasenky. Nejlepší volbou bude prodlužující řasenka. Je nutné si dávat pozor, aby řasy nebyly slepené. Jen krásné, neslepené a ,, nařasené“ řasy budou posilovat vzhled oka. A věřte, že nemusí být přehnaně dlouhé.

Stíny, linky, řasenka. Vše nám pomáhá cítit se dobře a podtrhává vzhled našich očí. Ale je podstatné o ně i důkladně pečovat. Jak jim ulehčit odpočinek a připravit je na start do dalšího dne?

Péče o oči

  • Odlíčení – Vždy musí být hlavně důkladné. Nic, co necháme na očích během noci, jim nesvědčí. Proto odličování věnujte velkou pozornost.
  • Oční kapky – Někdo je nebere jako nutnost, ale v případech, kdy jsou vaše oči podrážděné, unavené, je kolikrát potřeba i tohoto očního pomocníka použít. Vaše oči to opravdu ocení.
  • Oční krémy a gely – Trápí vás vrásky okolo očí? Kruhy pod očima, nebo dokonce otoky? Na tyto nepříjemnosti vám pomůžou oční krémy. Pamatujte, že musíte pečovat nejen o oči, ale i o jejich okolí.

Oči samotné bez nalíčení jsou krásné. Pokud je nalíčíme, jsou výrazné. Výrazněji krásné. Přeci jen si musíme přiznat, že oči jsou to první, co většinou každého zaujme na první pohled. A i kdyby to bylo až na ten druhý, tak i stříbrná medaile má své kouzlo.

Věnujme se jim. Pečujme o ně se vší starostlivostí, kterou si zaslouží. Vždyť jsou bránou do naší duše milé dámy…

Takže mrk na to 🙂

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x