Tajemství chemického peelingu

O klasickém peelingu jste jistě již někdy slyšeli, s velkou pravděpodobností i někdy vyzkoušeli. Jak jinak se totiž zbavit odumřelé kůže a omladit tak pokožku? Na trhu se dnes už můžete setkat i s takzvaným chemickým peelingem. Že nevíte, o co se jedná? Nevadí! V tomto článku vám vysvětlíme nejen jak takový chemický peeling funguje, ale také zodpovíme otázku, zda je chemický peeling to pravé ořechové pro Vás.

Chemický peeling se po určitou dobu prováděj pouze na dermatologických klinikách a výsledky byly přímo úchvatné. Dnes je již však možné tuto proceduru provádět doma. Stačí koupit ten správný produkt, dodržet přesně pokyny pro provedení chemického peelingu a dokonalá pleť je na světě. A na jakém principu tento zázrak funguje? I v přírodě se můžeme setkat obměnou kůže, zejména plazi s tím mají mnohé zkušenosti. Proč se u nich neinspirovat? I my lidé jednou za čas potřebujeme kůži obměnit, neboť staré kožní buňky pleti příliš neprospívají. Nebojte, svlékat kůži jako had nebudete. Produkty totiž obsahují takzvané AHA kyseliny, které jsou odpovědné za omlazení Vaší pleti.

S čím Vám domácí chemický peeling pomůže?

Nemusíte trpět na akné a mít problematickou pleť, aby Vám tato procedura pomohla. Možná Vás jen trápí barevné skvrnky či různé nerovnosti. I s těmito nevelkými problémy Vám chemický peeling pomůže, neboť právě pigmentové skvrny dokáže zesvětlit a pleť celkově barevně sjednotit. I s většími problémy však dokáže pomoci. Trpíte akné, stárnutím pleti či máte na pleti různé nerovnosti? Chemický peeling pro Vás tak budou tou správnou volbou! Před samotnou aplikací se ale vyplatí peeling na pokožce vyzkoušet, zda se u Vás neprojeví nějaká alergická reakce.

Proces procedury

Chemický peeling, který je prováděn v kosmetickém salonu či na estetických klinikách, je poněkud náročnější, nýbrž bývá doprovázen slupováním kůže, které nemusí být zrovna příjemné a esteticky pěkné. Domácí chemický peeling je o dost šetrnější a jeho účinek přichází pozvolněji. Také se můžete setkat s loupáním pokožky, avšak v o dost menším měřítku. Takovou reakci ale spolehlivě zklidní obyčejný hydratační krém, a tak se nemusíte bát, že by Vám tato procedura zasáhla do Vašich plánů. Pleť může být však po užití peelingu náchylná vůči sluníčku, a tak byste určitě měli svou pleť chránit produkty s minimálním SPF 30.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x