Na co si dát pozor při nákupu oblečení online?

Internetové obchody s módou se v České republice rozmáhají jako houby po dešti. Do dříve poměrně klidných vod, kterým vévodil český Zoot se v rychlém sledu po sobě vrhli jedni z největších evropských eshopů s módou, Zalando a AboutYou. A rozhodně se nesmířili s pozicí outsidera a naplno se vrhli do marketingových kampaní. Reklamy na Zalando a AboutYou tak můžete vidět téměř všude. Na Facebooku, před videem na Youtube nebo v televizi. Nabídka obchodů s módou, které můžete využít se však rozhodně neomezuje pouze na tyto dva. Máme zde spoustu obchodníků, kteří prodávají módu online a my Vám dnes poradíme jak se při nákupu nespálit.

Dívejte se na cenu poštovného

Dalo by se říci, že je již v celku standard zasílat objednné zboží zákazníkovi zdarma, ne vždy tomu však tak je. Jsou obchody, které dopravu zdarma podmiňují minimální výší nákupu nebo dokonce chtějí po zákazníkovi platbu za dopravu vždy.

Stejně jako to je s dodáním zboží zdarma, ne vždy nabízejí obchody možnost vrátit nepadnoucí kousek oblečení bez poplatku za dopravu. Nákup oblečení je poměrně rizikový, protože ne vždy Vám dorazivší zboží padne, rozhodně se proto vyplatí nákup u obchodníků, kde si za vratku nic nepřiplatíte.

Pozor na slevy

Ačkoliv v případě elektroniky a dalšího zboží, které objednáváme online se nějaké zásadní slevy obvykle nedočkáme a obchodníky uváděné původní ceny zboží reálně nikdy nemělo, u módy to je jiné. Slevy zde jsou ve většině případů reálné a rozhodně se tedy vyplatí je sledovat.

Navíc můžete využít i slevy ve formě slevových kupónů nebo cashbacku, který v případě módní branže může tvořit již zajímavou částku z celkové objednávky, například Blancheporte slevy.

Doba na vrácení zboží

Ze zákona máte na vrácení zboží zakoupeného přes internet vždy alespoň 14 dnů. Většina módních eshopů tuto lhůtu prodlužuje, nejčastěji na 30 dnů, v některých případech (AboutYou) třeba až na 100 dnů. Obvykle si vystačíte i se 14 dnenní lhůtou, delší období je jistě příjemnější, ale nezapomeňte si poté dávat pozor, abyste zboží vůbec stihli vrátit. Před nákupem si vždy pozorně zkontrolujte jakou lhůtu na vrácení zboží obchodník nabízí.

Síť výdejen

Rozsáhlá síť výdejen a prodejen módních eshopů je velkou výhodou, která Vám často ušetří spoustu času. Zakoupené zboží si totiž můžete vyzkoušet rovnou na pobočce a v případě špatné velikosti nebo z důvodu, že se vám zboží prostě nelíbí, je na prodejně nechat a neplatit.

V České republice nabízí bezkonkurenčně největší síť výdejen Zoot, špatně si nevede ani Answear a některé další obchody.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x