Trendy, které změní Váš pohled na pánské odívání

Pánské obleky zaznamenaly v posledních letech úpadek. Přestože dříve byly základním kamenem mužského šatníku, dnes je pánové oblékají pouze tehdy, když to situace opravdu vyžaduje. Každý pátý muž dokonce ani žádný oblek nevlastní. Není to škoda, pánové?

Mnoho mužů se k dennímu nošení obleku staví skepticky. Považují to za nepohodlné, vyšlé z módy. Ale opak je pravdou. Kolekce jaro/léto 2019 se zaměřily právě na pánské obleky a přehlídková mola jich byla plná. Ale úplně jiných, než jsme zvyklí. Převládaly:

  • neobvyklé barvy (zářivé nebo naopak pastelové)
  • volné střihy
  • nápadité detaily
  • neformální vzhled
  • obleky nesoucí sportovní prvky
  • funkční tkaniny

S nejnovější módou kráčí herec Jason Momoa, který vynesl růžový oblek s černou klopou a černými lampasy. Pokud se necítíte na výstřednost, zkuste pro začátek kombinaci obleku a „streetwear“ stylu. Nové střihy dokonale nahrávají tomu, aby se nosily s tričky či pleteninami, spíše než s kravatou.

V obleku nemusíte vypadat upjatě

Klíčem je spojení elegantních a neformálních kousků jedinečným způsobem. Ponechte džíny, ale vyměňte bundu za dvouřadé sako. Nebo k nim oblečte tvídové sako a pletenou kravatu. Streetwear je pomalu na ústupu, ale můžete si z něho vypůjčit některá provedení, od jasných barev až po funkční materiály.

Nebojte se barev

Jak již bylo zmíněno, nejvíce zabodujete výraznými barvami. Dior letos naopak vsadil na pastelové barvy s květinovými detaily.

Tón v tónu

Tónované oblékání je stále populární a vypadá vždy dobře. Everest kdysi oblékl Toma Cruise v modře tónovaný outfit, letos se nechal inspirovat hitem 50 odstínů šedi. Natočil totiž kampaň se šedým tvídovým oblekem, šedou košilí a tmavě šedou kravatou. Zkuste to i Vy.

Hnědá je zpět

Odstíny čokolády a karamelu sesadily z pomyslného trůnu námořnickou modř a černou. Nejoblíbenější barva sedmdesátých let se vrátila, protože svou neformálností se lépe hodí k hravějšímu stylu dneška.

Načerpejte objem aneb oversized

Obtažené střihy ustupují těm volnějším až nadměrným. Paul Smith předvedl oblek s knoflíky v oblasti pásku, připomínající  seriál Fresh Prince z 90. let. Balenciaga zase ukázal rozevlátý kabát ke kolenům.

Zkrátka, po letech streetwear módy se pánům nabízí možnost opět vypadat uhlazeně, ale ve volnějším stylu. Pánové, nebojte se vyzkoušet nové způsoby elegance!

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x