Yves Rocher Hydra Végétal – účinná odpověď na problémy s mastnou a problematickou pletí

Dlouhou dobu jsem bojovala s problematickou pletí. Dosáhnout pěkného pěstěného vzhledu bylo bez make-upu téměř nemožné. Nakonec mě situace dohnala k návštěvě kosmetičky. Ta mi vysvětlila, že problémem mé pleti není mastnota, ale nedostatek hydratace. V důsledku neustálého vysušování  a dráždění kosmetikou, určenou pro aknózní a mastnou pleť, trpěla moje pokožka ztrátou hydratace, jíž se snažila kompenzovat zvýšenou produkcí mazu. Ocitla jsem se tak v začarovaném kruhu, z nějž byla jen jedna cesta ven – šetrná hydratující péče. A protože ráda nakupuji odpovědně, hledala jsem kosmetiku šetrnou nejen k mé pleti, ale i k životnímu prostředí. A tak jsem objevila značku Yves Rocher a její přírodní pečující řadu Hydra Végétal.

Hydratující přírodní kosmetika na rostlinné bázi

Hydra Végétal je přírodní kosmetika na rostlinné bázi s vysokým hydratačním účinkem. V této řadě naleznete v ní jak přípravky na jemné každodenní čištění, ale i dva  krémy pro denní i noční ošetření (gel krém vhodnější pro mastnou a smíšenu pleť a riche krém určený pro pleť suchou). Dále zahrnuje pleťovou masku a hydratační peeling.

Osobně mám vyzkoušen čisticí gel, hydratační odličovací mléko, gelový peeling, intenzivní hydratační masku a gel krém na den i noc. A musím říci, že jsem velmi spokojená. Mají velmi příjemnou vůni, rychle se vstřebávají, nezanechávají na mém obličeji žádný film. Pleť je po nich hezky sjednocená, jemná a hezky vypnutá. Za první 2 měsíce používání zmizela většina nedostatků, v kombinaci s ozdravěním jídelníčku, mám po roce používání pokožku v mnohem lepším stavu než kdy předtím. A to i navzdory těhotenství, porodu i soustavnému nevyspání spojeným s péčí o malé dítě.

A jak v péči o obličej postupuji?

Ráno a večer pleť jemně vyčistím vodou a čisticím gelem, případně obličej před omytím odlíčím odličovacím pleťovým mlékem. To je krásně tekuté a jemné, takže není nutné vatu před použitím namáčet, a poradí si i s voděodolnou řasenkou.

Následně nanesu gelový krém na den a noc. Gelový krém Hydra Végétal je velmi lehké textury, není mastný a velmi příjemně voní. Snadno se nanáší, není ho potřeba velké množství a rychle se vstřebá, aniž by zanechal mastné stopy. Po nanesení je moje pokožka velmi jemná.  I po probdělé noci, kdy mám pleť zarudlou a napjatou, ji dokáže téměř okamžitě přinést uvolnění. Totéž platí po peelingu nebo použití černého detoxikačního mýdla.

Jednou týdně doplním ošetření pleti peelingem a intenzivní hydratační maskou. Hydratační peeling pleť zbytečně moc nedráždí a nechá ji vyhlazenou. Ale stejnou službu mi udělá obyčejná lufa nebo kávový logr smíchaný s medem. Peeling proto využívám jen příležitostně a to jen proto, že byl jako dárek k nákupu krému.

Maska je fajn, když potřebuji dostat obličej do formy – působí jen 5 minut, což mi vyhovuje. Má podobu jemného poloprůsvitného gelu, který se z velké části vstřebá a zbytek snadno otřete z obličeje. Žádné čekání až se maska zatáhne, žádné otravné slupování a hlavně, žádné kousíčky, jež se neopatrným nanášením dostanou na obočí nebo na okraj vlasů a pak nejdou dolů. Pleť je po ní  hezky sjednocená a vyživená, póry se zmenší.

Summa sumárum

Celkově mi výrobky Hydra Végétal velmi vyhovují. Co by se jim dalo vytknout je silnější parfemace (mě nijak neruší, ale někomu by mohla vadit). Některé výrobky z této řady opravdu nejsou pro ošetření pleti nutné – např. rutinní používání micelární vody odborníci vyloženě nedoporučují, jiné lze snadno nahradit z domácích zdrojů – peeling, mycí krém. Jiné jsem nikdy nepoužila (riche krém, tonikum).  Jestli bych měla vyzdvihnout dva přípravky, které skutečně využívám naplno a které kupuji pravidelně, jsou to hydratační maska a gelový krém.

Pokud bojujete s akné a nehezkou mastící se pletí, moje zkušenost potvrzuje, že klíčem ke zvládnutí problému je zvýšit hydrataci, ne snažit se potlačit produkci mazu konvenčními přípravky s obsahem alkoholu a jiných dráždivých látek.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x